Найкращий і найбільш надійний спосіб - скористатися "сарафанним радіо": якщо репетитору вдалося добре підготувати ваших знайомих до іспитів, то він допоможе і вам.
Якщо ви знайдете репетитора за оголошенням, попросіть у нього рекомендаційні листи або номери телефонів попередніх учнів, які зможуть підтвердити його профпридатність і висловити особисту думку. Не соромтеся перевірити його документи: дипломи, сертифікати, посвідчення. Якщо ви платите гроші, значить, маєте право знати, кому і за що їх віддаєте.
Не платіть гроші відразу за весь місяць. Нехай у вас буде декілька пробних уроків, після яких ви вирішите, варто довіряти свою "долю" цій людині чи ні.
Не ведіться на послуги тих репетиторів, які просять за уроки ціну, нижчу за середньоринкову. Це може свідчити про те, що у людини мало досвіду.
Якщо вирішили займатися з вузівським викладачем, вибирайте краще з доцентів і професорів: їх частіше вводять до складу екзаменаційної комісії.
Якщо зупинили вибір на шкільному вчителеві, то нехай він буде з іншої школи: йому буде легше об'єктивно оцінити ваш рівень, а значить, він зможе краще вас підготувати до іспитів.