Запрошуємо, Гість
Ім'я користувача: Пароль: Запам’ятати мене
Все, що вас цікавить чи може зацікавити до і після здачі ЗНО.

ТЕМА: ЗНО, школа, коледж, технікум або "Трошки про все"

ЗНО, школа, коледж, технікум або "Трошки про все" 4 місяців 2 днів тому #3154

• KQQER2
  • KQQER2 аватар
  • АВТОНОМНО
  • New Member
  • Дописи: 1
  • Репутація: 0
Усім привіт! :) Захотілось поділитися своїми враженнями, емоціями, думками після складання ЗНО та допомогти тим, хто буде в майбутньому складати (або перескладати... співчуваю...) тест. Тут я вам дам ті поради, невеличкі секрети та фішки, які вам допоможуть і до, і після складання іспиту. Також, буду розповідати те, що мені не вдалося почути від різних викладачів, можливо вчителів, друзів... Але, розповім те, що саме мені та деяким моїм знайомим/друзям допомогло, і, я впевнений (так, я хлопець ^^), допоможе і іншим. Отож, починаймо... :woohoo:

Перш за все треба розділити тих, хто здає (правильно "складає", але так швидше і більш "народно" :P ) ЗНО. Можна виділити три основні групи (насправді їх набагато більше, але це тема іншої публікації):
1. Найчисельніша, мабуть, група - одинадцятикласники, хто навчався в школі, хто вже "опрєдєлілся" з "ВУЗ"-ом і сидить собі тихенько і зубрить чи не зубрить (за смаком).
2. Трішки менша група - ті, хто після 9-го класу вступив до коледжу, технікуму, але не ПТУ (про ПТУ поговоримо наступного разу).
3. Дуже маленька група, але напрочуд важлива - одинадцятикласники, які теж вступили до коледжу чи технікуму (і таке буває, причому досить часто.)
Підготовка до ЗНО в цих групах дуже відрізняється, особливо, у першої та другої групи.
Я відношусь до другої групи і можу розповісти про це більш докладно, ніж про інші групи, проте 60%+ всіх порад будуть працювати і для одинадцятикласників.
Є дуже велика прірва між навчанням "по стандарту" до кінця школи (11 клас) і між дев'ятикласниками, що вступають до коледжу (надалі всі заклади, куди можна вступити після 9 класів). Основні відмінності, на мою думку, це самостійність, атмосфера (психологічна, звісно) та ціна (а оце не завжди).
Почнемо із самостійності. Якщо ви уже задумали залишити школу після 9-го класу (і не задумали переходити в іншу, бо у вашій нема 11 класів), то ви справжній молодец! Ви йдете проти системи (в якомусь сенсі), і це надасть вам деяких плюшок (завжди, повірте :silly: ) і в той же час додадуться деякі складнощі (а оце не завжди B) ). Головне, щоби в цьому була часточка вас, тобто щоби ви дійсно бажали таке вчинити, бо іноді (на превеликий жаль) це роблять, точніше надмірно рекомендують це робити батьки/вчителі(о, страх :sick: !!)/родичі/друзі(навіть!!)/собаки/кішки/комп'ютери тощо. Ви і самі можете продовжувати цей список досить довго. Тим не менше, якщо ви хоч би на зернинку вирішили це зробити самостійно, можливо, навіть, за чиєюсь ненав'язливою підказкою, але хоч трішки самостійно - аплодисменти вам! Ви уже зробили великий крок до вашої самостійності. Далі буде цікавіше :)
Продовжуємо атмосферою. Школа - це звісно круто, там є багато друзів, знайомих, однодумців, проте необхідно все-ж таки рухатись далі?
Якщо це про вас, то вам дійсно сподобається атмосфера навчання в коледжі. Я зараз не говорю про шкідливі звичкі, "общагу" та інші соціально-небезпечні явища. Я говорю хоча би про те, що у вас, для прикладу, буде більше можливостей для перездач тих предметів, які вам дійсно потрібні. Говорю це тому, що в школі майже відсутнє таке явище як бігати на перездачі. Це дійсно нова реальність! Припустимо, ви випадково забули підготуватися до контрольної (ну, буває), а на кону вирішується семестрова. Якщо таке трапиться в школі, буває дуже важко умовити вчителів дати вам другий шанс. А у вищих навчальних закладах таке є! Якщо викладач побачить, що ви дійсно бажаєте перездати контрольну, він вам такий шанс дасть. Головне - не зловживати цим, бо, як правило, перездавати на максимальну оцінку мінімальну - це дуже рідкісна подія, проте таке буває! А в школі, на жаль, рідко.
І про ціну. Тут все просто: або бюджет, або контракт. Іноді буває бюджет зі стипендією. Тут вирішує ваша наполегливість та відповідальне ставлення до навчання, у тому числі в школі. Іще іноді вирішують шкільні оцінки. А так, все просто. До того ж, відомі випадки, коли у школі оцінки були не зовсім гарні, а в коледжі/технікумі підстрибнули. І таке буває! :blink:

Ось такі основні відмінності можна виділити між 10-11 класом у школі та у ВНЗ. Вирішуйте. Можливо, все-таки, залишитися в школі, бо це іноді
(дууууже іноді) допомагає підготуватися до ЗНО.
Ось такі думки з'явились у мене про навчання взагалі після двох-трьох тижнів після здачі ЗНО. Сподіваюсь, це вам допоможе прояснити деякі моменти...
Продовження буде ;) і конкретні поради теж...

Якщо в кого є якісь запитання, пишіть тут, поспілкуємось.
Адміністратор заборонив доступ на запис.

string(310) "{"status":"success","country":"United States","countryCode":"US","region":"VA","regionName":"Virginia","city":"Ashburn","zip":"20149","lat":39.0438,"lon":-77.4874,"timezone":"America/New_York","isp":"Amazon Technologies Inc.","org":"AWS EC2 (us-east-1)","as":"AS14618 Amazon.com, Inc.","query":"3.231.228.109"}"
нагору